ImGo – marka własna ImFactory dla cyfrowego obiegu informacji w fabryce
W każdym przedsiębiorstwie funkcjonują poziomy: zarządczy, nadzorczy i wykonawczy. Tym co je łączy są dane. Ich skuteczne gromadzenie, przetwarzanie i analizowanie, ale także sprawne dostarczanie do poszczególnych pracowników czy działów, to podstawa wydajnego działania całej organizacji.
Łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji, zarówno bieżących, jak i historycznych, umożliwia decydentom zarządzanie przez fakty. Bywa to o tyle trudne, że ilości danych są coraz większe i wymagają sprawnego systemu, który pozwoli je odpowiednio usystematyzować. ImGo wspiera kadrę zarządzającą w tym zadaniu. Pomaga interpretować dostępne informacje, a następnie przekładać strategie na bardziej szczegółowe, a zarazem oparte na faktach, plany i harmonogramy, które są delegowane na odpowiednie poziomy.
Przed coraz większymi wyzwaniami stają również pracownicy z poziomu nadzorczego – kierownicy zespołów, kierownicy utrzymania ruchu, mistrzowie, team leaderzy, brygadziści. Koordynują oni bieżące działania i nadzorują realizację konkretnych zadań. Zadania te często wykonywane są przez różne działy, w oddalonych od siebie miejscach, nieraz również przez zewnętrznych pracowników. ImGo, m.in. poprzez możliwość skanowania tagów NFC, zapewnia potwierdzenie obecności wykonawcy w określonym miejscu i czasie, a także ułatwia np. odnotowanie użycia odpowiedniej części zamiennej czy narzędzia.
Zadaniem pracowników produkcji jest przede wszystkim wykonywanie konkretnych, ustalonych w harmonogramach zadań. Nie powinni więc rozpraszać się dodatkowymi obowiązkami, jak np. pisanie długich raportów. Jednak to właśnie oni mają najwięcej danych dotyczących tego, co dzieje się aktualnie na produkcji – jakie są stany maszyn, z czego wynikają przestoje itp. Wprowadzanie tych danych bezpośrednio do systemu, z pominięciem papierowych formularzy czy arkuszy kalkulacyjnych, ułatwia im pracę, skraca też czas dostarczenia informacji na poziom zarządczy. Gromadzenie danych na bieżąco, w jednym miejscu, minimalizuje ryzyko pomyłek i sprawia, że informacje są takie same dla wszystkich poziomów.
ImGo odpowiada na potrzeby pracowników z każdego poziomu przedsiębiorstwa. Usprawnia przepływ informacji pomiędzy nimi i łączy je w jeden płynnie działający organizm. Każda osoba korzystająca z systemu ma dostęp do niezbędnych dla niej informacji, w dostosowanej do jej potrzeb formie. System działa na urządzeniach mobilnych lub komputerach wyposażonych w przeglądarkę webową. Jest prosty w obsłudze i przejrzysty. Pracuje zarówno online, jak i offline, pozwala też na łatwą integrację z innymi systemami, jak np. CMMS, HMI/SCADA.
Projektując system ImGO kładliśmy nacisk na dwa główne elementy. Pierwszy z nich to wygoda i prostota użytkowania. Powstał spójny, przejrzysty, ergonomiczny i nowoczesny interfejs. Drugi to uniwersalność, która dała nam możliwości implementacji systemu do szerokiego wachlarza zastosowań, z którymi spotykamy się u naszych Klientów.
– Jerzy Gęba, Główny Architekt ImGo
ImGo to wszechstronne rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest sprawny przepływ danych i nadzór nad realizacją działań. Szczególnie jeśli organizacja składa się z wielu oddalonych od siebie obiektów lub korzysta z dużej ilości rozproszonych zasobów. Z systemu z powodzeniem korzystają firmy z branży przemysłowej i komunalnej, takie jak przedsiębiorstwa energetyczne czy wodociągi. Jego zalety doceniły również firmy usługowe.
Szczegółowe informacje o ImGo znajdziesz na imfactory.com.pl/imgo/.
O ImFactory
Improvement Factory (w skrócie ImFactory), to spółka, będąca częścią grupy ASTOR, powstała na fundamencie wewnętrznego centrum kompetencyjnego, specjalizującego się w systemach MES. Od 2021 roku jest Centrum Kompetencji AVEVA MES w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym celem ImFactory jest wsparcie przedsiębiorstw produkcyjnych w drodze do Przemysłu 4.0, poprzez dostarczanie specjalistycznych systemów wspierających produkcję, takich jak MES, APS czy rozwiązania do integracji systemów IT (Enterprise Service Bus). Firma oferuje również pakiet własnych rozwiązań, wsparcie konsultingowe i pomoc w tworzeniu Map Drogowych, będących pierwszym krokiem na drodze Cyfrowej Transformacji.
Sprawdź, czy Cyfrowa Transformacja jest odpowiedzią na potrzeby Twojej Firmy
Na jakie tematy możesz
z nami porozmawiać?
- Jak zbudować strategię Cyfrowej Transformacji przedsiębiorstwa z wykorzystaniem Mapy Drogowej i metodyki ADMA.
- Jak uzyskać rzeczywiste i wiarygodne dane o procesach produkcyjnych.
- Jak monitorować i zwiększać efektywność produkcji.
- Jak ograniczyć lub wyeliminować obieg papierowych dokumentów na produkcji.
- Jak zapewnić zgodność z normami, wymaganiami branżowymi i regulacjami prawnymi.
- Jak zapewnić elastyczne i skalowalne środowisko informatyczne dla rozwijającego się biznesu.
- Jak zintegrować produkcję z systemem ERP.
- Jak obniżyć koszty posiadania wielu zróżnicowanych rozwiązań IT na produkcji.
- Jak wesprzeć proces zmiany i adaptacji nowych technologii w organizacji.
- Jak skutecznie planować i harmonogramować produkcję.
- Jak przeprowadzić migrację starych, niewspieranych i niebezpiecznych systemów legacy.
Jak przebiega proces bezpłatnej Konsultacji?
Dziękujemy za przesłanie formularza.
Nasz opiekun skontaktuje się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego, aby dowiedzieć się więcej o Twoich wyzwaniach i umówić termin spotkania z konsultantem najlepiej dopasowanym do Twoich potrzeb.
W czasie oczekiwania zachęcamy do wejścia na Baza Wiedzy ImFactory, na której znajdziesz wiele ciekawych webinarów, artykułów oraz case studie, które wprowadzą w świat Cyfrowej Transformacji
ZamknijJak przebiega proces bezpłatnej Konsultacji?