
Narzędzia ImOperator oraz ImDiagnostics pozwalają na wprowadzenie do systemu rzeczywistych informacji wprost z procesu: pozyskanych z maszyn oraz tych deklarowanych przez operatorów. Jednocześnie zapewniają informacje o bieżących zadaniach do wykonania.
Narzędzia ImSupervisor oraz ImViewer wspierają kierowników wydziałów, kierowników utrzymania ruchu, mistrzów, brygadzistów etc. Zapewniają im informacje niezbędne do analizy bieżących problemów jak i możliwość zarządzania operacyjnego.
Narzędzie ImPortal dzięki predefiniowanym raportom i starannie dobranym wskaźnikom wspiera kadrę zarządzającą w procesie analizy rezultatów przedsiębiorstwa oraz podejmowania decyzji kształtujących przyszłość organizacji.
ImProdis jest przykładem otwartego i dedykowanego systemu produkcyjnego budowanego w oparciu o standardy.
Cyfryzacja z wykorzystaniem ImProdis to modułowość i obiektowość nie tylko dla informatyków.
Rozwiązanie przygotowane do szybkiej i łatwej implementacji w niemal każdej organizacji i środowisku. To nowatorska perspektywa w ramach systemów zarządzania produkcją.
System dostosowuje się do dojrzałości organizacyjnej zakładu. To niestandardowe podejście w myśleniu o współbieżnym rozwoju zarówno systemu jak i organizacji. Udostępniane są funkcjonalności, które są potrzebne tylko wtedy, gdy rzeczywiście są wymagane.
Obszar objęty systemem może być dowolnie kształtowany i rozszerzany wraz ze wzrostem organizacji. To niekonwencjonalne rozwiązanie pozwala zarządzać zasięgiem według potrzeb klienta.
Dane pochodzą z czujników, liczników i systemów sterowania maszyn oraz są wzbogacane o opisy kategorialne deklarowane przez Operatora. System opiera się o rzetelne dane z miejsc pomiarowych, co umożliwia analizę rzeczywistych wyników.
System udostępnia strukturę raportów, przygotowaną przez konsultantów produkcyjnych według metodyki WCM. Wskaźniki w nich zawarte dopasowane są do potrzeb użytkowników na wszystkich poziomach organizacji.
Logiczny model zaimplementowany w systemie jest odzwierciedleniem rzeczywistej struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa, dzięki czemu praca z systemem współgra z codzienną rutyną organizacji.
Zarządzanie przez fakty to mechanizm przejścia od danych przez informacje do wiedzy operacyjnej, a w konsekwencji do bardziej efektywnego zarządzania poprzez bardziej skuteczne decyzje.
Zarządzanie przez fakty pozwala sukcesywnie odchodzić od modelu działania intuicyjnego do modelu zbadania natury zjawiska i problemu, poprawnego opisania go i wnioskowania (podejmowania decyzji) opartego na wiedzy.
Wzrost efektywności
Rozwiązanie pomaga utrzymywać pracę stanowisk z najwyższą wydajnością i zapewnia wsparcie w konkurowaniu na wyższym poziomie zgodnie z zasadami ciągłego doskonalenia procesów.
Pewność realizacji
Zaplanowane działania są bezpośrednio przenoszone do systemu i rozdysponowane na konkretne gniazda produkcyjne, a sam proces realizacji podlega ciągłemu monitorowaniu.
Zrównoważony rozwój
Rozwój organizacji w zakresie stabilizacji procesów produkcyjnych oraz wzrostu efektywności (wydajności i dostępności) stanowisk. Postępujące zmiany są dopasowane do tempa rozwoju organizacji.
Zwiększenie elastyczności
Wzrost szybkości i elastyczności dzięki wiarygodnym danym z produkcji uzyskiwanym w czasie rzeczywistym. Wielokontekstowa analiza wspiera trafność i tempo podejmowania decyzji.
Redukcja kosztów
Precyzyjniejsza alokacja środków, budżetów na poprawę organizacji. Efektywniejsze zarządzanie kosztami środków trwałych. Obniżenie kosztów związanych z nieplanowanymi przestojami oraz zmniejszenie ilości strat jakościowych.
Standaryzacja rozwiązań
Zwiększona efektywność łańcucha dostaw dzięki szybkiemu i niezawodnemu przepływowi informacji pomiędzy działami przedsiębiorstwa z wykorzystaniem ustandaryzowanych systemów informatycznych.
Przed podjęciem ważnej decyzji w zakładzie pada pytanie: „Aaa… Jakie to ma ROI?”. Zapada cisza. To skutek przeświadczenia, że Produkcja i Finanse wraz z Zarządem to dwa odrębne światy, mówiące różnymi językami. Tymczasem proces podejmowana decyzji w organizacji produkcyjnej można i należy standaryzować tak, aby właściwe i niezbędne informacje były zawsze „pod ręką”, a skuteczność i efektywność kluczowych decyzji była coraz wyższa.
Przed podjęciem ważnej decyzji w zakładzie pada pytanie: „Aaa… Jakie to ma ROI?”. Zapada cisza. To skutek przeświadczenia, że Produkcja i Finanse wraz z Zarządem to dwa odrębne światy, mówiące różnymi językami. Tymczasem proces podejmowana decyzji w organizacji produkcyjnej można i należy standaryzować tak, aby właściwe i niezbędne informacje były zawsze „pod ręką”, a skuteczność i efektywność kluczowych decyzji była coraz wyższa.
ImFactory to jednostka biznesowa w ramach Grupy ASTOR działająca w oparciu o oprogramowanie AVEVA, która oferuje gotowe rozwiązania informatyczne oraz tworzy rozwiązania zindywidualizowane. Koordynuje projekty na bazie doświadczeń i wieloletniej praktyki
Ponadto działa przy zaangażowaniu integratorów oraz partnerów merytorycznych takich jak: XTECH który, jest twórcą zaawansowanych technologii informatycznych i wirtualnej platformy xtech™, która wspiera przedsiębiorców i nabywców łącząc dostawców ze specjalistami poszukującymi produktów, usług i szkoleń z danej branży. Działa w 10 specjalistycznych branżach, zrzeszając nawet 90% dostawców z danej branży.