06 czerwca 2024

Improvement Factory w elitarnym gronie certyfikowanych partnerów AVEVA

Aktualności Improvement Factory w elitarnym gronie certyfikowanych partnerów AVEVA
06 czerwca 2024

Podnoszenie kompetencji i kompleksowe rozumienie działania cyfrowych technologii dla produkcji to fundamentalne aspekty działania ImFactory. Stąd uzyskanie prestiżowego certyfikatu integratora MES (Manufacturing Execution System) od renomowanego dostawcy oprogramowania AVEVA to potwierdzenie światowej jakości świadczonych usług przez Centrum Kompetencji AVEVA MES, jakim jest ImFactory.

Improvement Factory została uhonorowana tytułem certyfikowanego partnera AVEVA w zakresie MES Operations, MES Performance, System Platform oraz InTouch. Jest to unikat na skalę światową. ImFactory jest bowiem pierwszą i jedyną firmą w Polsce, która zdobyła certyfikaty potwierdzające kompetencje w zakresie znajomości i umiejętności integracji MES Operations oraz MES Performance. Dołączając do tego elitarnego grona, Improvement Factory jest jedną z 12 firm na świecie ,które przeszły proces certyfikacji w zakresie MES Operations oraz 4. w zakresie certyfikacji MES Performance.

Uzyskany certyfikat nie tylko potwierdza nasze kompetencje, pozwala także lepiej rozumieć pracę firm wdrożeniowych, z którymi jako centrum kompetencji MES współpracujemy. Posiadamy zaawansowane umiejętności integracji systemów MES, co umożliwia nam świadczenie usług najwyższej jakości i wspieranie klientów w cyfrowej transformacji produkcji – mówi Grzegorz Purzycki, CEO ImFactory i dodaje: coraz częściej, szczególnie w międzynarodowych projektach, ze strony użytkowników końcowych  spotykamy się z wymaganiem kompleksowego zaopiekowania tematu cyfrowej transformacji. Od mapy drogowej, przez strategię, development aż do integracji systemów. Dlatego ten certyfikat otwiera nam drogę do jeszcze aktywniejszej międzynarodowej działalności.

Warunkiem otrzymania certyfikatu od AVEVA jest zdanie wymagających egzaminów przez pracowników firmy integratorskiej oraz przedstawienie wymaganych referencji z wdrożonym oprogramowaniem, na które firma stara się o certyfikat. W przypadku Improvement Factory w procesie zdawania egzaminów uczestniczyło ponad 10 pracowników, a firma przedstawiła 8 referencji z wdrożeń – po 2 referencje dla każdego z produktów MES Operations, MES Performance, System Platform i InTouch.

Zobacz również

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź naszą Bazę Wiedzy, gdzie znajdziesz artykuły i webinary przygotowane przez ekspertów, które pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę.

„Z myślą o przyszłości przemysłu.” ImFactory na platformie Polskiego Funduszu Rozwoju   

Platforma cyfrowego rozwoju, utworzona przez Polski Fundusz Rozwoju, to inicjatywa, której celem jest wsparcie cyfryzacji polskich firm przemysłowych. Jest to platforma rozwiązań cyfrowych, skierowana do firm, które chciałyby się rozwijać w tym kierunku lub są już w trakcie transformacji. Umożliwia ona polskim przedsiębiorstwom szybki dostęp do sprawdzonych dostawców, którzy oferują cyfrowe rozwiązania w dziewięciu obszarach działania firmy. Znacząco skraca to czas poszukiwania i testowania odpowiednich technologii. Tak o platformie mówi Magda Gajownik z Polskiego Funduszu Rozwoju: “Program skupia przedstawicieli innych polskich firm technologicznych. Wspólnymi siłami tworzą oni przestrzeń do testowania i wdrażania nowych rozwiązań technologicznych dla przedsiębiorstw (również) produkcyjnych, a także pomagają im wzmacniać kompetencje w zakresie cyfrowej transformacji.”Jako firma wspierająca cyfrową transformację, ImFactory otrzymała zaproszenie do grona Partnerów Technologicznych PFR. W ramach współpracy będzie oferować usługę testową systemu klasy MES, który wspiera zarządzanie produkcją oraz monitorowanie efektywności parku maszynowego. Oferta umożliwia przetestowanie systemu przez trzy miesiące. Obecność na platformie pozwoli ImFactory zaprezentować konkretne rozwiązania. To również korzyści dla klientów firmy, którzy zyskują jeszcze więcej możliwości w dostępie do nowoczesnych rozwiązań i wiedzy z obszaru Przemysłu 4.0.  W ImFactory wiemy, że cyfrowa transformacja przemysłu to nie tylko trend, ale konieczność. Nasza obecność na platformie PFR to naturalna kontynuacja działań, które od początku naszej działalności prowadzimy na rzecz unowocześniania polskich zakładów produkcyjnych. Dzięki współpracy z PFR zyskujemy dostęp do szerszego ekosystemu wsparcia, wiedzy i innowacji, co pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów– podkreśla Paweł Firek, Business Development Manager w ImFactory.

30 kwi 2025
Rewizja działań, doskonalenie, nowe kierunki. Podsumowanie warsztatów ImFactory 

Rewizja planów, doskonalenie działań, wyznaczanie nowych kierunków – na tym koncentrowały się warsztaty ImFactory, które odbyły się 21 marca 2025 roku. Pracownicy wszystkich działów spotkali się, by podsumować dotychczasowe osiągnięcia, przeanalizować wnioski i wspólnie zastanowić się, jak jeszcze lepiej wspierać klientów w cyfrowej transformacji.W świecie cyfrowych technologii i rozwiązań, które ImFactory zapewnia swoim klientom, istotne jest nie tylko elastyczne dostosowywanie się do dynamicznie zachodzących zmian, ale wręcz ich przewidywanie i wyprzedzanie. Właśnie dlatego w firmie regularnie organizowane są warsztaty, które pozwalają na refleksję, wymianę doświadczeń i poszukiwanie nowych rozwiązań. „Chcemy, by nasi klienci czuli, że rozumiemy ich potrzeby oraz specyfikę przedsiębiorstw, w których pracują. Warsztaty są doskonałą okazją, aby spojrzeć z szerszej perspektywy i zobaczyć, co możemy zrobić, żeby jeszcze lepiej na te potrzeby odpowiadać”– mówi Grzegorz Fijałka, Partner|Business Development w ImFactory.  Podczas warsztatów każdy dział miał okazję zaprezentować swoje działania i podzielić się efektami. Była również przestrzeń do dyskusji o wyzwaniach, z którymi mierzą się poszczególne zespoły i do wspólnego poszukiwania rozwiązań. Były też plany na przyszłość, które pozwolą jeszcze lepiej realizować misję ImFactory, czyli wspieranie właścicieli firm produkcyjnych i zespołów operacyjnych w przygotowaniu i przeprowadzaniu transformacji, a następnie jej utrzymaniu.   „Takie spotkania pozwalają nam nie tylko wymienić się wiedzą, ale przede wszystkim spojrzeć na naszą pracę z różnych perspektyw. Dzięki temu możemy wyciągać wartościowe wnioski i tworzyć rozwiązania, które realnie poprawiają naszą efektywność” – mówi Michał Zieliński, Head of Product and Digital Consulting w ImFactory.Warsztaty to nie tylko przestrzeń do rozmowy o wynikach i planach, ale również ważny element kultury ImFactory. Edukowanie siebie nawzajem, dzielenie się wiedzą, rozumienie realnych potrzeb klientów i dążenie do rzetelności to fundamenty, które definiują codzienną pracę zespołów ImFactory. Spotkania takie jak to pozwalają zastanowić się, jak wartości te przekładać na praktykę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, inspirujące prezentacje i dyskusje! 

26 mar 2025
Wokół cyfrowej transformacji. ImFactory i Partnerzy na AVEVA Digital Transformation Days 

Na dwa dni ASTOR Robotics Center w Krakowie stało się centrum cyfrowej transformacji. 4 i 5 marca 2025 liderzy branży produkcyjnej, eksperci ds. cyfryzacji i specjaliści w zakresie nowoczesnych technologii spotkali się na AVEVA Digital Transformation Days.Cyfryzacja nie jest już tylko wizją przyszłości – obecnie to konieczność, która przynosi realne korzyści. I wiele firm jest tego świadomych. Jednak część z nich nie wie od czego zacząć, a ci, którzy już wkroczyli na tę ścieżkę i przeszli przez pierwsze etapy, często zastanawiają się co dalej. By stać się Cyfrową Fabryką – fabryką przyszłości –nieoceniona jest wiedza i wsparcie ekspertów. Cenne okazuje się również skorzystanie z doświadczenia tych, którzy już tę drogę przeszli. AVEVA wraz z Partnerami tworzy właśnie taką przestrzeń do rozwoju w zakresie cyfrowej transformacji. Tak o tym wydarzeniu mówi Grzegorz Purzycki, CEO w ImFactory AVEVA MES Competence Center:Transformacja cyfrowa to proces, który angażuje zarówno najnowsze technologie, jak i sprawne zespoły je planujące i wdrażające. Wydarzenie miało na celu pokazanie różnych doświadczeń użytkowników w drodze do osiągnięcia Cyfrowej Fabryki i to według mnie się udało. Współorganizatorem spotkania była firma AVEVA – globalny lider oprogramowania przemysłowego – wraz z firmą ASTOR przy wsparciu przez partnerów wydarzenia: ImFactory AVEVA MES Competence Center, ConnectPoint oraz Schuller&Company. Wydarzenie koncentrowało się nie tylko na korzyściach wynikających z cyfrowej transformacji, ale też na tym jak do niej podchodzić, aby te korzyści osiągnąć i z jakich rozwiązań warto korzystać.  Dla zespołu ImFactory spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń oraz prezentacji, w oparciu o stanowiska pokazowe, najnowszych rozwiązań technologicznych wraz z omówieniem trendów, które będą kształtować przyszłość przemysłu. ImFactory AVEVA MES Competence Center reprezentowali Grzegorz Purzycki, Jacek Daukszewicz, Artur Masłowski, Paweł Firek i Szymon Klimkowski. Podczas dwóch dni prelekcji i dyskusji uczestnicy mogli poznać konkretne case studies firm, które z powodzeniem wdrażają technologie cyfrowej transformacji. Pojawiły się takie zagadnienia jak Mapa Drogowa Cyfrowej Transformacji i jej rola w procesie zmian oraz prezentacje praktycznych rozwiązań od AVEVA, które mogą zwiększać wydajność i rentowność firm inżynierskich, produkcyjnych i infrastrukturalnych.  Przyszłość niewątpliwie stoi pod znakiem AI. Jednak, jak podkreślały w swoich wystąpieniach firmy, które pierwsze kroki w tym kierunku mają już za sobą, na początku kluczowe jest posiadanie odpowiednich danych. Bez nich nie da się efektywnie wdrożyć AI i w pełni wykorzystać potencjału jaki oferuje. Dlatego na etapach poprzedzających zastosowanie sztucznej inteligencji nieodzowne jest zaimplementowanie systemów typu Historian i MES - mówi Artur Masłowski, Partner | Business Development w ImFactory. –mówi Artur Masłowski, Partner | Business Development w ImFactory. Zaprezentowano również wyniki raportu TechImpact 2024 przygotowanego przez ASTOR i Akademię Koźmińskiego, które przedstawiają konkretne dane o wpływie technologii (w tym istotnego wpływu systemów klasy MES) na wyniki finansowe przedsiębiorstw. Ciekawym elementem był panel dyskusyjny o tym, jak skutecznie wdrażać cyfrową transformację. Podczas wydarzenia nie zabrakło także sesji praktycznych. Zwiedzanie ASTOR Industry 4.0 Showroom pozwoliło uczestnikom zobaczyć, jak w praktyce działają nowoczesne rozwiązania.  Pierwszy dzień zakończył się uroczystą kolacją w Starej Zajezdni, gdzie w mniej formalnej atmosferze uczestnicy mogli wymienić się spostrzeżeniami i nawiązać nowe kontakty biznesowe, ale przede wszystkim świętować wyjątkowy jubileusz – 30 lecie współpracy AVEVA z ASTOR. AVEVA Digital Transformation Days  pokazuje, że droga do Cyfrowej Fabryki nie musi być trudna – istotne jest odpowiednie podejście i dostęp do nowoczesnych technologii. A firmy decydujące się na taki krok nie są w tym procesie same – warto wymieniać się doświadczeniami z innymi liderami oraz korzystać z pomocy ekspertów, którzy są w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie na każdym etapie transformacji.  Organizatorzy wydarzenia:  AVEVA, ASTOR, ImFactory AVEVA MES Competence Center, ConnectPoint, Schuller &Company AVEVA to światowy lider w dziedzinie oprogramowania przemysłowego. Początki firmy sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Przez kolejne dekady AVEVA wspierała firmy produkcyjne dostarczając im pionierskie technologie, dopasowane do potrzeb branży i uwzględniające zachodzące w niej zmiany. Obecnie firma jest członkiem grupy Schneider Electric, a w swoim portfolio posiada produkty takich marek jak Wonderware czy OSI Soft.  Z rozwiązań AVEVA korzystają tysiące firm na całym świecie, które mają łatwy dostęp zarówno do samych produktów, jak i do wiedzy eksperckiej dzięki rozbudowanej sieci partnerskiej. Misją AVEVA jest nie tylko wsparcie przedsiębiorstw produkcyjnych w kluczowych obszarach poprzez doskonałe narzędzia, ale również udostępnianie wiarygodnych informacji wspierających kreatywność w przemyśle i pomagających tworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość.ASTOR to marka technologiczna z polskim kapitałem, konsekwentnie budowana od 35 lat. Jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną (Value Added Distributor, VAD) w obszarze czterech strategicznych linii biznesowych: automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR oraz branżowe periodyki. Posiada biura w siedmiu miastach w Polsce: Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Warszawa oraz centra kompetencyjne, które działają zarówno w Polsce, jak i w regionie CEE: 1. Centrum Kompetencyjne Zrobotyzowanego Spawania 2. ImFactory AVEVA MES Competence Center 3. Mission Critical by ASTOR 4. Dynamotion.   Improvement Factory (w skrócie ImFactory), to spółka, będąca częścią grupy ASTOR, powstała na fundamencie wewnętrznego centrum kompetencyjnego specjalizującego się w systemach MES. Od 2021 jest Centrum Kompetencji AVEVA MES w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym celem ImFactory jest wsparcie przedsiębiorstw produkcyjnych w drodze do Przemysłu 4.0, poprzez dostarczanie specjalistycznych systemów usprawniających produkcję, takich jak MES (Manufacturing Execution System), APS (Advanced Planning and Scheduling) czy narzędzi do integracji systemów IT (Enterprise Service Bus). Firma oferuje również pakiet własnych rozwiązań, wsparcie konsultingowe i pomoc w tworzeniu Map Drogowych, będących pierwszym krokiem na drodze Cyfrowej Transformacji.      

07 mar 2025
Pierwsze kroki na drodze cyfrowej transformacji. Relacja ze spotkania „Jak dane zmieniają produkcję?”

Rola danych w przemyśle jest nieoceniona – dają one solidne podstawy do rzetelnego zarządzania produkcją, pozwalają optymalizować procesy, a tym samym oszczędzać czas i zwiększać zyski. Jednak ich zbieranie często jest nieefektywne, źródła rozproszone, a ilości przytłaczające. Wszystko to w efekcie tworzy chaos, przez który wiele cennych informacji nie jest wcale wykorzystywanych. A mogłyby one wiele zmienić.Wokół zagadnienia danych produkcyjnych koncentrowało się bezpłatne spotkanie „Jak dane zmieniają produkcję?” zorganizowane przez hub4industry – EDIH Krakowskiego Parku Technologicznego, we współpracy z ekspertami od wykorzystania danych z maszyn, optymalizacji procesów biznesowych i produkcyjnych. Wydarzenie miało miejsce 1 października 2024 w ASTOR Robotics Center w Krakowie. Skierowane było do przedstawicieli firm produkcyjnych zainteresowanych nowoczesnymi metodami wykorzystywania danych oraz cyfryzacją procesów produkcyjnych.  Frekwencja dopisała, a poruszane tematy spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony odbiorców. Wyraźnie zarysowała się niezwykła synergia pomiędzy prelegentami.  Wystąpienia otworzyła prezentacja Krakowskiego Parku Technologicznego, poruszająca m.in. temat cyfrowej dojrzałości i jej ustalenia przy wykorzystaniu badania ADMA. Następnie eksperci z EntraGroup nakreślili problem braku wystarczających informacji produkcyjnych i coraz większej potrzeby zbierania wiarygodnych danych.  Prelegenci z ImFactory, Michał Zieliński i Paweł Firek, pokazali jak wiele przydatnych informacji da się wyciągnąć już z jednego sygnału maszynowego oraz przedstawili konkretną usługę związaną z automatyzacją monitoringu maszyn, która pozwala rozwiązać wspomniane wcześniej problemy, o ile ma się do dyspozycji choćby ten jeden sygnał. Usługę tę można bezpłatnie przetestować w ramach inicjatywy EDIH – Test before invest.  Eksperci w swoich wystąpieniach dotknęli zagadnień, które wpisały się w koncepcję trzech filarów cyfrowej transformacji – ludzi, procesów i technologii.  Doskonałą klamrą pokazującą jak skutecznie przełożyć teorię w tym zakresie na praktykę, było niezwykle inspirujące case study firmy BART, która podzieliła się swoimi doświadczeniami z wdrożenia systemu MES. Udana transformacja cyfrowa oparta jest na 3 głównych filarach: ludziach, procesach oraz narzędziach (technologii). Tylko zapewnienie ich wszystkich daje gwarancję powodzenia. Świetnie obrazuje to przykład firmy BART, której zaangażowana załoga (ludzie) z pomocą konsultantów Entra Group (procesy) oraz systemu ImProdis autorstwa ImFactory (narzędzie), zwiększa efektywność swoich procesów produkcyjnych – mówi Michał Zieliński, Head of Product and Digital Consulting w ImFactory.  Całości dopełnił temat finansowania w ramach inicjatywy EDIH, która dzięki środkom unijnym pozwala przedsiębiorstwom z sektora MŚP bezpłatnie skorzystać z kompleksowego doradztwa w obszarze Przemysłu 4.0, uzyskać pomoc w przygotowaniu organizacji do wdrożenia, skorzystać ze szkoleń i warsztatów czy przetestować wybrane rozwiązania w praktyce.  Wsparcie Hub4industry pozwala bez ryzyka rozpocząć proces transformacji cyfrowej swojego przedsiębiorstwa. Dzięki doświadczonym partnerom oraz finansowaniu z Unii Europejskiej można uzyskać nieodpłatną pomoc dla małych i średnich firmy w przejściu procesu transformacji cyfrowej. Usługi pozwalają również przetestować różne technologie i narzędzia wspierające te procesy, takie jak na przykład ImProdis, czyli automatyczny monitoring pracy parku maszynowego, który pozwala badać jego wydajność oraz dostępność. W konsekwencji na podstawie tych wiarygodnych informacji, możemy podejmować bardziej efektywne decyzje inwestycyjne – mówi Paweł Firek, Business Development Manager w ImFactory.  A Michał Zieliński dodaje: Inicjatywa EDIH to doskonała okazja, by korzystając z możliwości dodatkowego finansowania, poprzez skorzystanie z usług EDIH, w tym oferty test before invest, podążyć drogą podnoszenia efektywności, tak jak zrobił to BART – do czego gorąco zachęcam. Dodatkową atrakcją spotkania było oprowadzanie po hali ASTOR Robotics Center, gdzie można było zobaczyć robota edukacyjnego ASTORINO oraz system AVEVA MES w praktyce. Nie zabrakło rozmów kuluarowych o wyzwaniach w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych.  Cyfryzacja procesów produkcyjnych, a także zbierania i przetwarzania danych to niewątpliwie przyszłość przemysłu. Inicjatywy takie jak zainicjowane przez hub4industry spotkanie mają na celu nie tylko edukować, ale też pokazywać jak budować mosty pomiędzy poszczególnymi filarami cyfrowej transformacji. Bo tylko połączenie wszystkich trzech elementów – ludzi, procesów i narzędzi, daje naprawdę solidne podstawy do rozwoju w tym kierunku.  O partnerach wydarzenia: Hub4industry to konsorcjum, które tworzą Krakowski Park Technologiczny, firmy ASTOR i T-Mobile Polska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Krakowska, a także eksperci z BIM Klaster, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny, Entra Group, ReliaSol oraz ICsec. Hub4industry pomaga polskim przedsiębiorstwom w ewolucji do fabryki przyszłości i w podniesieniu konkurencyjności, poprzez wdrożenie nowoczesnych technologii i rozwiązań. Krakowski Park Technologiczny (KPT) to najbardziej kompletny one-stop-shop dla biznesu w Polsce. KPT oferuje kompleksowe rozwiązania dla rozwijających się przedsiębiorstw technologicznych i obiecujących start-upów. Zapewnia niezbędne do rozwoju narzędzia, udostępnia przestrzeń biurową, pomaga uzyskać zwolnienia podatkowe i korzystać z ulg inwestycyjnych. Wspiera również innowacyjne projekty związane z Przemysłem 4.0, a do jego najważniejszych inicjatyw można zaliczyć hub4industry i Digital Innovation Hub, które pomagają przedsiębiorstwom w cyfrowej transformacji. Entra Group to firma konsultingowa, której misją jest wspieranie przedsiębiorstw w zakresie cyfrowej transformacji, technologicznych innowacji oraz optymalizacji procesów produkcyjnych i operacyjnych. Dzięki partnerstwom z wiodącymi dostawcami technologii, Entra Group pomaga firmom wdrażać nowoczesne systemy, takie jak MES (Manufacturing Execution Systems), IoT oraz inne narzędzia do zarządzania danymi produkcyjnymi. Firma działa zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. BART to firma specjalizująca się w produkcji opakowań z tektury falistej oraz w usługach z zakresu pakowania. Tworzy wysokiej jakości opakowania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów z różnych branż. W ofercie BART znajdują się nie tylko standardowe opakowania, ale również zaawansowane, ekologiczne rozwiązania, które pomagają firmom chronić ich produkty i optymalizować logistykę. Nowoczesny park maszynowy oraz doświadczony zespół pozwala zapewnić klientom kompleksowe wsparcie – od projektu aż po realizację zamówienia. Improvement Factory (w skrócie ImFactory), to spółka, będąca częścią grupy ASTOR, powstała na fundamencie wewnętrznego centrum kompetencyjnego specjalizującego się w systemach MES. Od 2021 jest Centrum Kompetencji AVEVA MES w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym celem ImFactory jest wsparcie przedsiębiorstw produkcyjnych w drodze do Przemysłu 4.0, poprzez dostarczanie specjalistycznych systemów usprawniających produkcję, takich jak MES (Manufacturing Execution System), APS (Advanced Planning and Scheduling) czy narzędzi do integracji systemów IT (Enterprise Service Bus). Firma oferuje również pakiet własnych rozwiązań, wsparcie konsultingowe i pomoc w tworzeniu Map Drogowych, będących pierwszym krokiem na drodze Cyfrowej Transformacji.     

04 paź 2024
Ludzie, technologia, oprogramowanie. ImFactory na 13. edycji ASTOR Tour 

Warszawa i Gdańsk to miasta, które znalazły się na trasie ASTOR Tour 2024. Eksperci z ASTOR oraz firm partnerskich zaprezentowali innowacyjne rozwiązania i technologie, które mogą być wsparciem dla polskich firm produkcyjnych na drodze doskonalenia i poprawy efektywności. Nie zabrakło praktycznych pokazów, branżowych case studies, inspirujących dyskusji i wzajemnej wymiany doświadczeń. A wszystko to skupione wokół oprogramowania przemysłowego.Raz do roku specjaliści z ASTOR oraz zaproszeni prelegenci z innych firm odwiedzają różne miasta w Polsce, aby dzielić się wiedzą z zakresu automatyki, robotyki oraz cyfrowych technologii dla przemysłu. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim przedstawicielom zakładów produkcyjnych. Takie bezpośrednie spotkania to doskonała okazja do wymiany wiedzy między specjalistami, partnerami technologicznymi oraz klientami. Tegoroczna, 13. już edycja, miała miejsce 25 września w Gdańsku oraz 26 września w Warszawie. Partnerami były firmy PwC oraz ConnectPoint. Nie zabrakło również ImFactory, które od początku swojego istnienia aktywnie włącza się w to wydarzenie. Organizatorzy tym razem podjęli temat oprogramowania przemysłowego i jego możliwości w kontekście cyfrowej transformacji. Wybór ten podyktowany był mocno widoczną w branży przemysłowej potrzebą związaną z usprawnieniem zarządzania coraz większą ilością danych.  Dane to dziś podstawa do skutecznego prowadzenia przedsiębiorstwa. Są one niezbędne do rozwoju i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań. Jednak ich uporządkowanie często stanowi prawdziwe wyzwanie. Poszczególne informacje zazwyczaj pochodzą z różnych, nieraz rozproszonych, źródeł czy lokalizacji. Co więcej ich ilość rośnie z roku na rok w niesamowitym tempie. Jak pokazuje raport Statista aż 50 % wszystkich danych przemysłowych powstało w przeciągu ostatnich dwóch lat. To samo badanie pokazuje, że jedynie 32% z nich jest wykorzystywane w praktyce.  Zwrócenie uwagi na fakt, że jedynie 32% danych przemysłowych jest faktycznie wykorzystywane pokazuje, jak ogromny potencjał pozostaje niewykorzystany. Dzięki zaawansowanym narzędziom firmy mogą nie tylko porządkować i analizować dane w bardziej efektywny sposób, ale także przekształcać je w praktyczne informacje, które mogą znacząco poprawić ich konkurencyjność i przyspieszyć rozwój. W przyszłości organizacje, które skutecznie wdrożą te technologie, będą miały znaczną przewagę nad tymi, które tego nie zrobią. Jacek Daukszewicz, Kierownik Działu Realizacji Inwestycji, Członek Zarządu ImFactory Dlatego ASTOR Tour 2024 upłynął pod hasłem „Oprogramowanie przemysłowe bez granic”. Czyli oprogramowanie, które jest elastyczne, można je łatwo dostosować do własnych potrzeb i skalować wraz z rozwojem firmy. Takie oprogramowanie niweluje granice technologiczne i operacyjne.  Sporo było o narzędziach poprawiających efektywność operacyjną w oparciu o analizę danych oraz o nowych funkcjonalnościach rozwiązań IT od AVEVA, takich jak AVEVA PI System, Control Room czy HMI/SCADA. Na uwagę zasługuje prelekcja przygotowana przez specjalistów z ConnectPoint, dotycząca systemu wspomagającego decyzje dzięki zaawansowanej analizie danych. Eksperci od cyberbezpieczeństwa z PwC opowiedzieli natomiast o wymogach i regulacjach wynikających z nowej dyrektywy NIS2. Prelegenci z ImFactory w ramach wystąpienia pt. „Cyfryzacja obiegu informacji w zarządzaniu zasobami” zaprezentowali ImGo – autorski system cyfrowego, mobilnego obiegu informacji i raportowania, stworzony dla wsparcia procesów zarządzania zasobami organizacji. Poprzez uproszczenie komunikacji i eliminację papierowych formularzy pomaga on zapanować nad ogromem danych. Upraszcza komunikację pomiędzy poszczególnymi poziomami czy rozproszonymi obiektami przedsiębiorstwa, a także zapewnia wszystkim pracownikom aktualne, jednoznaczne i wiarygodne dane, dopasowane do kontekstu. Podczas ASTOR Tour można było poszerzyć swoją wiedzę nie tylko z zakresu nowych technologii, ale też zmian jakie mają nastąpić w polskim prawie w obszarze cyberbezpieczeństwa. Jedną z nadchodzących zmian, ważnych dla Polskiego przemysłu jest dyrektywa NIS2 dotycząca środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii. Nowelizacja znacząco poszerza zakres podmiotów objętych regulacją. Kładzie też większy nacisk na wymagania związane z bezpieczeństwem, w tym m.in. kwestie zapewnienia bezpieczeństwa łańcucha dostaw, obowiązki informacyjne oraz mechanizmy kontrolno-nadzorcze ze strony organów państwowych. Organizacje objęte tą dyrektywą zobligowane są do wdrożenia odpowiednich polityk bezpieczeństwa, w celu zapewnienia systematycznej i pogłębionej analizy ryzyka, w tym zewnętrzne audyty, procesy onboardingowe nowych osób czy okresowe szkolenia pracownicze dot. cyberhigieny. W realizacji wielu z tych zadań i wymogów może pomóc omawiane przez nas narzędzie ImGo, które zostało stworzone właśnie w celu wsparcia organizacji w sprawnym uruchomieniu i cyfryzacji nowych lub istniejących procesów, szkoleń obecnych pracowników czy onboardingu nowych. Paweł Firek, Business Development Manager | CEE w ImFactoryASTOR Tour to wydarzenie przygotowane przez ludzi dla ludzi. To nie tylko teoretyczna wiedza – seminaria, prelekcje, prezentacje – ale też możliwość przekonania się, jak to wszystko działa w praktyce. To również, a nawet przede wszystkim, możliwość spotkania twarzą w twarz, wymiany doświadczeń, dzielenia się know-how, zadawania pytań, dyskusji. A to największa wartość w dążeniu do rozwoju polskiego przemysłu.  Partnerzy wydarzeniaASTOR to marka technologiczna z polskim kapitałem, konsekwentnie budowana od 35 lat. Jest wiodącym dystrybutorem z wartością dodaną (Value Added Distributor, VAD) w obszarze czterech strategicznych linii biznesowych: automatyzacji, robotyzacji, oprogramowania przemysłowego oraz intralogistyki, z silnie rozwiniętą działalnością doradczą w ramach ASTOR Consulting i edukacyjną wspieraną przez Akademię ASTOR oraz branżowe periodyki. Posiada biura w siedmiu miastach w Polsce: Kraków, Katowice, Wrocław, Poznań, Szczecin, Gdańsk, Warszawa oraz centra kompetencyjne, które działają zarówno w Polsce, jak i w regionie CEE: 1. Centrum Kompetencyjne Zrobotyzowanego Spawania 2. ImFactory AVEVA MES Competence Center 3. Mission Critical by ASTOR 4. Dynamotion.  PwC jest siecią firm działającą w 151 państwach. Dzięki najnowszym technologiom wdraża innowacyjne i skuteczne rozwiązania dla klientów. Dostarcza najwyższej jakości usług w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. ConnectPoint to integrator i software house specjalizujący się w projektach, w których wykorzystuje swoją wiedzę z branży energetycznej i przemysłowej. Ich doświadczenie i zaawansowane technologie pozwalają dostarczać rozwiązania najwyższej jakości. Improvement Factory (w skrócie ImFactory), to spółka, będąca częścią grupy ASTOR, powstała na fundamencie wewnętrznego centrum kompetencyjnego specjalizującego się w systemach MES. Od 2021 jest Centrum Kompetencji AVEVA MES w Europie Środkowo-Wschodniej. Głównym celem ImFactory jest wsparcie przedsiębiorstw produkcyjnych w drodze do Przemysłu 4.0, poprzez dostarczanie specjalistycznych systemów usprawniających produkcję, takich jak MES (Manufacturing Execution System), APS (Advanced Planning and Scheduling) czy narzędzi do integracji systemów IT (Enterprise Service Bus). Firma oferuje również pakiet własnych rozwiązań, wsparcie konsultingowe i pomoc w tworzeniu Map Drogowych, będących pierwszym krokiem na drodze Cyfrowej Transformacji. 

02 paź 2024
Pokaż wszystkie (13)
Bezpłatna konsultacja

Umów się na bezpłatną prezentację lub rozmowę na wskazany przez Ciebie temat.


    Twoje dane osobowe udostępnione w formularzu będą przetwarzane przez Grupę ASTOR zgodnie z zasadami.

    Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązują na niej Polityka prywatności i Regulamin świadczenia usług Google.

    Jak przebiega proces bezpłatnej konsultacji?

    Uzupełniasz 
i wysyłasz formularz na stronie.

    W ciągu 1 dnia roboczego zadzwoni do Ciebie opiekun.

    W umówionym terminie spotkasz się zdalnie z naszym konsultantem.