Wsparcie strategicznego planowania i doskonalenia operacyjnego dla GPI – międzynarodowego lidera w produkcji opakowań
KLIENT: Graphic Packaging International
BRANŻA: Produkcja opakowań
PROFIL KLIENTA: Graphic Packaging International
Dean Dietrich, pracownik z 25-letnim doświadczeniem w przemyśle, opisuje swoją rolę jako wiceprezes ds. wsparcia sprzedaży w firmie specjalizującej się w produkcji opakowań na zamówienie. Przedsiębiorstwo skupia się na produkcji unikalnych jednostek magazynowych w zakresie opakowań konsumenckich, ze szczególnym uwzględnieniem przemysłu spożywczego. Dean kieruje jednostką biznesową o wartości 2,1 miliarda dolarów, obejmującą ponad 20 zakładów produkcyjnych i przetwórczych, obsługującą ponad 2000 klientów i wysyłającą ponad 45 tysięcy jednostek magazynowych.
Profil PlanetTogether
Firma została założona w 2004 roku jako wynik wieloletnich badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie Cornella. W połączeniu z ponad 20-letnim doświadczeniem w przemyśle, PlanetTogether koncentruje się na zwiększaniu zysków producentów poprzez zastosowanie oprogramowania do rozwiązywania problemów z planowaniem i harmonogramowaniem produkcji. Wydajne, proste w obsłudze i zintegrowane narzędzia oraz szkolenia pozwalają firmom przyciągnąć i utrzymać klientów poprzez skrócenie czasu realizacji zamówień, zwiększenie rentowności i minimalizację kosztów materiałów i magazynowania. Misją PlanetTogether jest stworzenie planety pełnej wydajnych producentów, zmieniając przemysł firma po firmie.
Spójność operacyjna
Jednym z największych wyzwań, przed którymi stają międzynarodowe firmy, jest utrzymanie spójności operacyjnej oraz pozytywnych relacji z klientami i dostawcami. Fuzje, przejęcia i inne procesy mogą prowadzić do powstania różnic w kulturze czy podejściu, co utrudnia budowę spójnej marki przy zachowaniu wymaganej przez klientów elastyczności.
Dean Dietrich, wiceprezes Graphic Packaging International, wyjaśnia: “Potrzebowaliśmy narzędzia takiego jak PlanetTogether, które zapewniłoby strukturę, spójność i realizację zadań na poziomie pojedynczych zakładów, jednocześnie gwarantując elastyczność i optymalizację w całej infrastrukturze produkcyjnej. Takie narzędzie stało się niezbędne dla naszej wielkoskalowej organizacji, uzupełniając wysiłki podjęte w celu budowania sukcesu marki i spełnienia oczekiwań klientów. Zbadaliśmy różne systemy ERP, również te przeznaczone dla przemysłu drukarskiego, żaden jednak nie dorównał PlanetTogether.”
Ponieważ dostępne narzędzia do planowania i harmonogramowania okazały się niewystarczające, firma Graphic Packaging International postanowiła znaleźć rozwiązanie poza swoim systemem SAP ERP.
“Piękno PlanetTogether polega na tym, że pokazuje ci, jaki jest rzeczywisty koszt zmniejszenia wykorzystania gotówki.”
– Dean Dietrich, wiceprezes ds. wsparcia sprzedaży
Proof of Concept, czyli weryfikacja koncepcji
Firma przeprowadziła Proof of Concept z wykorzystaniem danych z systemu ERP, aby przedstawić korzyści nowego oprogramowania.
Dietrich ujawnia: “Proof of Concept pozwolił nam dostosować nakłady kapitałowe i zaprezentować konkretne rezultaty wdrożenia PlanetTogether.
System pomógł usprawnić planowanie, harmonogramowanie oraz zadowolenie klientów, uwzględniając efektywność operacyjną i kompromisy.”
Firma bardzo pozytywnie wspomina współpracę z PlanetTogether jako kompetentnym partnerem, z którym łatwo się współpracuje.
Dean zaznacza: “Rozważałem elastyczność, koszty i ryzyko związane z wyborem mniejszego, bardziej elastycznego dostawcy, takiego jak PlanetTogether, w porównaniu z większymi firmami o ugruntowanej pozycji. Wdrożenie systemu wywarło znaczny wpływ na pracę poszczególnych planistów, a uwalniając ich od ręcznego planowania, zapewniło więcej czasu na skoncentrowanie się na usprawnianiu funkcjonowania przedsiębiorstwa.”
Firma upewniła się, że system będzie można dostosować do pozostałych działów wewnątrz organizacji. Dział IT wydał pozytywną opinię na temat zasobów dostarczanych przez PlanetTogether.
Narzędzie niezbędne do spełnienia wymagań biznesowych
“Stanęliśmy przed koniecznością sprostania rosnącym wymaganiom dotyczącym skracania czasów realizacji i poprawy rentowności, przy jednoczesnym utrzymaniu wzrostu przychodów. W celu rozwiązania tych problemów zwróciliśmy się do PlanetTogether, które dostarczyło nam obiektywnych informacji do podjęcia kluczowych decyzji, uwalniając czas i energię wewnątrz organizacji. Dzięki PlanetTogether udało się nam zmniejszyć konflikty między działem sprzedaży a operacjami oraz złagodzić frustrację zespołu wsparcia administracyjnego,” wyjaśnia Dean.
Dzięki pracy na danych podstawowych oraz realistycznej ocenie własnych możliwości, zespół Deana był w stanie dostarczyć klientom i dostawcom wartościowych informacji. Oprogramowanie PlanetTogether okazało się niezbędne do rozwiązania oczywistego problemu, dotąd ignorowanego oraz sprostania wymaganiom dynamicznego środowiska biznesowego.
Jak twierdzi Dean: “Im bardziej jesteśmy elastyczni w optymalizacji naszej infrastruktury produkcyjnej, tym bardziej elastycznie postrzegają nas klienci i tym łatwiej jest nam optymalizować naszą firmę, spełniając potrzeby 2000 klientów w sposób nieograniczony kosztowo.”
O PlanetTogether
PlanetTogether słynie z doskonałej wydajności w zakresie harmonogramowania produkcji w wielozakładowych firmach produkcyjnych. Firma została założona w 2004 roku przez inżynierów z Uniwersytetu Cornella. Ten producent oprogramowania z siedzibą w San Diego, USA, świetnie radzi sobie z wyzwaniami tworzenia algorytmów i łatwych w obsłudze narzędzi do zwiększania wydajności produkcji. Flagowym produktem firmy jest platforma PlanetTogether APS do zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji, wyposażona w potężne funkcjonalności, dzięki którym firmy mogą obciąć o połowę koszty pracy i magazynowania, zwiększyć produktywność o wartość dwucyfrową oraz precyzyjnie koordynować operacje między zakładami. W pełni konfigurowalna platforma PlanetTogether integruje się z praktycznie każdym systemem ERP zazwyczaj w okresie od jednego do trzech miesięcy, a koszt inwestycji zwraca się w pół roku.
Jak przebiega proces bezpłatnej Konsultacji?
Dziękujemy za przesłanie formularza.
Nasz opiekun skontaktuje się z Tobą w ciągu 1 dnia roboczego, aby dowiedzieć się więcej o Twoich wyzwaniach i umówić termin spotkania z konsultantem najlepiej dopasowanym do Twoich potrzeb.
W czasie oczekiwania zachęcamy do wejścia na Baza Wiedzy ImFactory, na której znajdziesz wiele ciekawych webinarów, artykułów oraz case studie, które wprowadzą w świat Cyfrowej Transformacji
ZamknijJak przebiega proces bezpłatnej Konsultacji?